topÖDEK KÖYÜ İNTERNET SİTESİ:  

E-mail:  yonetim@odek-koyu.com Copyright  © Her Hakkı Saklıdır. İzinle sitedeki yazılardan alıntı yapılabilir. Sitedeki yazıların sorumluluğu yazarına aittir.     


 

 

ZEKİ SARIGİL'İN  YALAN VE İFTİRALARI, BELGE VE KANITLARIYLA YORUMSUZ OLARAK DİKKATLERİNİZE SUNULMUŞTUR.

(BELGELER ORİJİNALDİR)

1. SOYSUZLUK İDDİASI:

Sn.Zeki Sarıgil'e ilk gönderdiğim mesaja verdiği yanıt.

Kimden: 

Zeki Sarigil <zesarigil@yahoo.com> 

Tarih: 

2004/02/24 Sal AM 06:09:47 GMT+02:00

Kime: 

ibrahimacunum@ttnet.net.tr

Konu: 

Re: Ödekçe Sözlük

Sayin Acun,

Sizi tanidigima memnun oldum. Ben Muharrem Sarigil'in ogluyum ve doktora ogrencisiyim (siyaset bilimi) yurtdisinda. Acikcasi calismanizdan da oldukca etkilendim. Bunu bizimle paylasmaniz ve siteden yayinlanmasini istemeniz cok guzel gercekten. Bu sozluk siteyi zenginlestirecektir. En kisa surede sitede yer alacaktir tabii ki. Cok tesekkurler. Calismalarinizda basarilar diliyorum. Hoscakalin.  

 Zeki Sarigil

Political Science

University of Pittsburgh


15.12.2004 tarihinde ÖDEK KÖYÜ İNTERNET SİTESİ ni kurunca aşağıdaki mesajı yollamıştır.

Kimden: 

Zeki Sarigil <zesarigil@yahoo.com> 

Tarih: 

2004/12/26 Paz AM 10:07:49 GMT+02:00

Kime: 

ibrahimacunum@ttnet.net.tr

Konu: 

Yeni site hakkinda sorular

 

Ibrahim Bey tekrar selamlar,

Bir onceki iletime olumlu cevap verdiginiz icin tesekkur ediyorum. Ayni zamanda incindiginizi ifade etmissiniz. Incinmek istemedigim gibi kimseyi de incitmek istemem ama siz kendinizi benim yerime koyarsaniz kimin daha cok incinmis olabiliecegini daha iyi degerlendirirsiniz. Sevincim odur ki bu durumu buyutmeden cozmus olduk.

Daha onceki iletimde siteyle ilgili goruslerimi belirtecegimi yazmistim.

Siteye ikinci defa ulasamadim (sorun var galiba), daha detayli incelemeyi umuyordum. Ilk kez ugradigim zaman kisa bir sure goz atmistim. Oyle anlasiliyor ki gercekten emek harcanmis ve daha da profesyonelce hazirlanmis bir site. Ancak size birkac sorum olacak. Vereceginiz cevaplar  daha once var olan ve sorumlulugunu ustlendigim siteyle ilgili birtakim kararlar almamda yardimci olacaktir.

1) Oncelikle olarak, daha once Odek Koyu adina bir sitenin varligini bilmenize ragmen neden yeni bir internet sitesine ihtiyac duydunuz?

2) Odek Koyu adina iki ayri sitenin varligi hakkinda ne dusunuyorsunuz. Bana oldukca anlamsiz geliyor da.

3) Benim onculugumde olustural sitenin amaci Odekliler arasindaki bolunmuslugu sanal ortamda da olsa ortadan kaldirmakti (sitenin bunu ne kadar basardigi tartisilir tabii).  Ancak su anki durum itibariyle, Odek Koyu adina iki ayri sitenin olmasi gercek yasamda mevcut olan bu bolunmuslugu gidermek yerine, bunu sanal ortama tasimak ve bu ayriliklari daha da derinlestirmek anlamina gelmez mi?

Bu sorulara vereceginiz samimi cevaplar benim icin onemli. Tesekkurler tekrar.

Zeki Sarıgil

PhD Candidate

Political Science

University of Pittsburgh


Ödek Köyünü oluşturan Aileler başlığı altında Köye ilk gelen 7 ailenin adı verilmekte ve karşılarında Ödek'e nereden geldikleri bir cümle ile belirtilmektedir.

Sarıgil ailesi için de "Nereden geldikleri bilinmiyor" denilmiştir.

Sn. Zeki Sarıgil bu cümleyi uzun uzadıya eleştirince de, aşağıdaki kısa mesaj kendisine gönderilmiştir. Ardından da hemen değişiklik yapılmıştır.

From: ibrahimacunum@ttnet.net.tr  
To: zesarigil@yahoo.com
Subject: odek-koyu tarihi
Date: Fri, 24 Dec 2004 11:27:14 +0200
Mesajini okudum. Bu kadar alingan olmani beklemiyordum. Nihayet bir cümlemiz icin seksen cümle yazmissin. Bu da seni ele veriyor. O cümlemizin kimseyi 
incitmesini hic istemem. En azindan bu maksatla yazilmamiştir. Çünkü, biz incinsek de incitmeyiz. O cümle en kısa sürede degisecek. Bundan emin olun. 
Selamlar, sevgiler
Acun

Sarıgil Ailesi karşındaki cümle; "Nereden geldiklerine dair bir bilgiye ulaşılamamıştır" şeklinde hemen değiştirilmiştir.

Hiç bir şey yazmasak, karşısını boş bıraksak, bu defa da "bizi hiçe sayıyor, yok sayıyor," deyip yine sataşacaktı. Bir cümleden fazla bir şey yazılmamıştır.

Gerçekten de bir bir bilgimiz olsaydı veya Zeki Sarıgil 80 cümlelik eleştiri göndereceğine bir cümle ile ailenin nerden geldiğini bize iletmiş olsaydı, o cümle istenildiği gibi değiştirilecekti.

Nitekim daha aklı selim olan Feridun Sarıgil aşağıdaki mesajı gönderdi;

Date: Mon, 3 Jan 2005 10:01:07 -0800 (PST)
From: Send an Instant Message "FERUDUN SARIGİL" <fesarigil@yahoo.com>  
Subject: sargil ailesini soyu
To: ibrahimacun@yahoo.com
ben ferudun sarigil  kurmuş olduğunuz internet sitesinde köyümüz aile kabinelrinin soyu hakkında bilgi vermişsiniz sarigil aile soyunun nerden geldiği konusunda bir bilgiye ulaşılamdığınızı yazmışsınız  sarigil ailesinin bir ferdi olarak bu konudaki asli bilgiye ulaşmının sorumluluğu bilincinde olaraktan bir araştırma yaptım sarigil ailesini soyu kars ığdırdan  behram soyundan gelmiştir aynı zamanda ığdıra bu ailenin irandan göc ettiğide söylenmektedir.sitenizdeki bu konudaki   değişikliği en kısa zamanda yapmanız  dilğiyle....iyi günler....

Feridun Bey'in bu mesajı alınır alınmaz bir kaç dakika içinde, sarıgil ailesi ile ilgili o cümle değiştirilmiştir.

"Sarıgıl Ailesi: İran'dan Kars Ardahan yörelerine, oradan da Ödek Köyüne gelip yerleşmişlerdir" diye bir tek cümle ile Sarıgil ailesi tanıtılmış olmaktadır. Sarıgil ailesi hakkında başkaca bir tanımlama ve aile soyağacı gibi  bir çalışma asla yer almamaktadır.

Zeki SARIGİL diyor ki: "Uyarilar karsisinda da elbette duzeltilmesi gereken bir durum vardi ortada. Bakiniz bu uyarilardan sonra Ibrahim Acun Sarigil ifadesinin karsisina ne yazdi: Nereden geldiklerine dair bir bilgiye ulasilamadi? Bu aymazliktan ote hakarete devam etmektir. Kendisi, "Nereden geldikleri bilinmemektedir." gibi bir ifadenin hakaret olarak algilanacagini beklemedim diyor. Peki uyarilardan sonra, uyarilara, rahatsizlara ragmen yine boyle bir ifade kullanmasi onun samimiyeti hakkinda suphe yaratmiyor mu? "

Bizim kimseye hakaret etme niyetimiz olamaz. Biz hassasiyet gösterildiğini anladığımız anda hemen değişiklik cihetine gitmişiz. Bilgilendirilince de onların arzu ettiği cümleyi-e hemen orada yer vermişiz. Bu bizim iyi niyetimizin en açık delilidir.

Sn.Zeki Sarıgil bizi bir de utanmadan "aymazlıkla" suçluyor. Üstelik kendisi 27 yaşında ve  54 yaşındaki komşusuna hem küfür atıyor ve hem de "Bize küfür ve hakaret ediliyor." diye üste çıkıyor.

Asıl AYMAZ kimmiş herkes anlayacaktır...

BU KONU ZEKİ SARIGİL'İN TALEBİ ÜZERİNE 3 OCAK 2005 TE KAPANMIŞTI. 

2 YIL SONRA 2007 DE BU DEFTER NEDEN TEKRAR AÇILIYOR?

ÇÜNKÜ, 21.OCAK 2007 DE  SUÇÜSTÜ YAKALANMIŞTIR. HAKSIZ OLDUĞU HERKES TARAFINDAN ANLAŞILMIŞ VE BİR SAVUNMA GELİŞTİRMEKTE ZORLANMIŞTIR. ONUN İÇİN KAPANMIŞ DEFTERLER AÇILMAK İSTENİYOR.

"Yavuz hırsız ev sahibini bastırır." misali üste çıkmaya, daha önceki olayları karıştırmaya, kapanmış defterleri açmaya, kendini bunların arkasına alarak savunma kurmaya kalkışmaktadır. Kafasını kuma gömen devekuşu misali, her tarafının açıkta kaldığını, debelendikçe battığını göremeyecek, anlayamayacak kadar da gözü dönmüştür.

O defterlerin düzenli olarak arşivlerimizde yer aldığını ve gerek görüldüğü anda bu sitede tekrar yayınlanacağı unutulmamalıdır.

ZEKİ SARIGİL KAPATMAMIŞ OLACAK Kİ,  2 YIL SONRA BAŞA DÖNÜP BİTMİŞ KAPANMIŞ BİR KONUYU AÇARAKTAN, BU CÜMLEYİ BAHANE EDEREK, ASLINDA AMACI BAŞKA, SALDIRILARINA TEKRAR BAŞLAMAK, TA AMERİKA'DAN ÖDEK'E HUZUR VERMEMEKTİR. SİTEMİZE DAHA İLK KURULUŞUNDA KARŞI ÇIKAN VE BU GÜNE KADAR "HAYIRLI OLSUN" BİLE DEMEYEN BİRİ İYİ NİYETLİ OLABİLİR Mİ?

Aslında Zeki Sarıgil'in böyle davranması iyi de oldu; Ödek halkı ve civar insanlarımız da bu sayede onun ne kadar içten pazarlıklı, kinci, haset, hazımsız, kaprisli biri olduğunu anlamış olmaktadırlar.

Biz sadece Sarıgil değil, hiç bir aileye "soysuz" anlamına gelen bir cümleye asla yer vermeyiz. Bu yakıştırma veya yanlış anlama Zeki Sarıgil tarafından kendi kendine yapılmış, yakıştırılmış ve yorumlanmıştır. Bizim böyle bir niyetimiz olmamıştır, olamaz da. Terbiyemiz buna izin vermez.

ZEKİ SARIGİL'İN BİR KAŞIK SUDA FIRTINALAR KOPARDIĞI OLAYIN İÇ YÜZÜ İŞTE BUDUR DOSTLAR.

Zeki Sarıgil faşist diyerek bize kara çalmak cüretinde dahi bulunmuştur.

OLMADI Zeki Sarıgil bu hiç tutmadı ve tutmayacaktır.. İstediğin KARAYI BULAŞTIRAMADIN. SİLAHIN GERİ TEPTİ.

İtirazlar yükselince şaşırdı, İNKARDAN geldin "Ben Ödek veya Ödek ten herhangi birini kastetmedim." dedin. YALAN SÖYLEDİN

Sen İFTİRACININ, YALANCININ BİRİSİN! "Yalancının mumun yatsıya kadar yanar." demişler. Zeki Sarıgil'in mumu yatsıyı bile bulmadan tükendi, söndü.

ZEKİ SARIGİL, SENİ İFTİRALARINLA, YALAN DOLANLARINLA, PROVAKATÖRLERİNLE, İSPİYONLARINLA, ÇİRKEF, ÇAMUR ATMA, KARA ÇALMA ASILSIZ İSNATLARDA BULUNMALARINLA, KÜRT SORUNUNLA BAŞ BAŞA BIRAKIYORUZ.

BİZ GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRDÜK.  İNSANLARIMIZ DA GÖRSÜN VE SENİ GERÇEK YÜZÜNÜZLE TANISINLAR İSTİYORUZ.

KİM BİLİR GELECEKTE KİMİN KARŞISINA HANGİ YÜZLE ÇIKACAKTIN?

BİZ VE SENİ TANIYAN BİNLER, MİLYONLAR BUNA TANIKLIK EDECEKLERDİR.

DEŞİFRE OLDUN ARTIK! ALEM SENİ GEÇMİŞİNLE İYİ TANIYOR...

MASKEN DÜŞTÜ.

BİZ TARİHE SADECE NOT DÜŞTÜK.

BİZ SENİ AFFEDEBİLİRİZ AMA TARİH SENİ AFFEDER Mİ?

ONU BİLEMİYORUZ.

BİR MECZUP İÇİN BU KADAR YAZI YAZMAK ELBETTEKİ GEREKMEZ AMA,

"DELİNİN BİRİ KUYUYA BİR TAŞ ATARSA, 40 AKILLI ÇIKARTAMAZ!"  YA, BİZİMKİ İŞTE O HİKAYE!

YORUMUNU YAPMAYI DEĞERLİ KOMŞULARIMIZA BIRAKIYORUZ.

 


.........................................................................

HADİSE 1           HADİSE 2          HADİSE 3           HADİSE 4 

.........................................................................

 

 

 

 

 

 


 

 
 E-mail: yonetim@odek-koyu.com
 Bu sayfanın son güncelleme tarihi: 23-02-2012

 bottom