topÖDEK KÖYÜ İNTERNET SİTESİ:   BEKTAŞİ FIKRALARI

E-mail:  yonetim@odek-koyu.com Copyright  © Her Hakkı Saklıdır. İzinle sitedeki yazılardan alıntı yapılabilir. Sitedeki yazıların sorumluluğu yazarına aittir.     


 

     

 

Değerli Dostlar,

Zeki Sarıgil nihayet itiraf etti. 28.01.2007 günü Sitemize göndermiş olduğu mesaj [Date: 2007-01-28 20:29:18 (GMT+0)   - IP: 70.17.186.36
Zeki Sarigil (zesarigil@yahoo.com / no homepage ) wrote: ] Sitemiz ilkeleriyle bağdaşmayacak içerikler taşıdığı için aynen yayınlanması mümkün görülmemektedir. Bu sebeple özetlenerek verilip yanıtlanması yoluna gidilmiştir.

1. Zeki Sarıgil, mesajında daha merhaba der demez "İbrahim Acun’un bu sitesinden Zeki Sarıgil’e karsi yazılmış kimi mesajları okudum dikkatle." diyerek Ödek Köyü İnternet Sitesine gösterdiği yaklaşımı ve duyduğu hissiyatı ilk cümlesinde ortaya koymuştur. Oysa bu site tüm Köye ait ve herkesi kucaklayan bir sitedir. Site İbrahim Acun'un değildir.

Öncelikle bu sitenin bir adı var. Tıpkı Zeki Sarıgil'in bir adının olduğu gibi. Ona babası adını koyduysa, biz de sitemize adını koyduk. Biz onun adına saygı duymak ve adıyla hitap etmemiz gerekiyorsa, onun da bu siteye hitap ederken "Ödek Köyü İnternet Sitesi" adını kullanması ve buna özen göstermesi gerekir.

2. Ödek Köyü İnternet Sitesi açıldığında "İbrahim Acun’un köy adına ayrı bir site kurduğunu öğrendim ve bu haber karşısında gerçekten heyecanlandım ve hemen sitesini ziyaret etmek; görüş ve önerilerimi yazmak istedim." diyor.

Bu zat, şu ana kadar bir "hayırlı olsun" temennisinde bulunmamıştır. Bu tutum iyiniyetle bağdaşmamaktadır

3. Soyağacı çalışması yapmamız kimseyi ilgilendirmez. O bizim özelimizdir. Sarıgil’in karşısında: Nereden geldikleri bilinmiyor.denilmiş. O zaman bu cümleyi gördüğünde, İbrahim Bey Sarıgil ailesi şuradan gelmiş, şu koldan, bu soydan, diyebilirdin. Hiçbir şey bildirmedin. Sırf bizi suçlamak için kendi ailene bile kendin hakaret ediyorsun "soysuz" diye. Kardeşim yemin ediyorum böyle bir niyetim yok diyorum yine anlamıyorsun. Sen bilirsin, ben daha ne yapayım? Bak senin yerine senden daha genç olan Feridun yazdı nereden geldiklerini, hemen o dakika değiştirdik. Art niyetimiz olsaydı değiştirir miydik? Bir kaşık suda fırtınalar koparıyorsun. Senin niyetin bozuk.

4. Dink'in katledilmesini kınamak için yazdığın ve sadece 6. paragrafına itirazımız olduğunu, diğerlerine aynen katıldığımız açıkça belirtmiş olmamıza karşın, bu eleştiriye verdiğiniz cevapta "bu paragrafta ne Ödek ve ne de Ödekli birinin kastedilmediğini söylüyordun"

Şimdi ise 28.01.2007 tarihli son yazında "Hırant Dink’le ilgili mesajımda da bir paragrafta buna değindim ve bunu eleştirdim." diyorsun.

Zeki Bey hangi sözüne inanacağız? Hangisi doğru? Yalancının mumu gerçekten yatsıya kadar. Mum bitti Zeki Bey.

BAKINIZ ZEKİ SARIGİL KATİLİ KINAMA MESAJINDA  BİR PARAGRAFTA NİÇİN ÖDEK ÖZELİ İLE İLGİLİ SOYAĞACI ÇALIŞMASINDAN V.S. BAHSETMİŞ

5. Ödek Köyü İnternet Sitesi Ziyaretçi Sayfasına giren "Sabastian" isimli kimliği meçhul bir şahıs şu mesajı yazmış, mesaj aynen şöyle:

112  Tarih: 2006-07-29 10:56:14
sabastian ( sabastian_1978@hotmail.com / Anasayfa belirtilmemis) Yazmış:

millet hakkında olumsuz seyler yazmayın sonra sifrelemeyin derdiniz neyse gelin insanların yüzüne söyleyin bu site karsigile ait bir site ödek koyunun adını kullanmayızız

Böyle sapur supur bir mesaja verilecek yanıt belli. Daha adamın bizim sitenin ismine saygısı yok.Tıp ki Zeki Sarıgil'in olmadığı gibi. "Millet hakkında olumsuz şeyler yazmayın, sonra şifrelemeyin" diyor. Emrin olur! "Bu site karşıgile ait bir site ödek köyünün adını kullanmayınız." Baş üstüne efendim. Başka bir emriniz?

Bakıyorum da o kadar ziyaretçi içinde sadece Sabastian'la ilgileniyorsun. Talepleri de seninkilerle aynı. Yoksa ağız aynı ağız mı şüpheye düşüyor insan.

6. Sabastian isimli şahıs Siteye giriyor ve tehditkar bir şekilde emirler yağdırıyor, zorbalık taslıyor.

Zeki Sarıgil bu adama karşı çıkışacağına, "Sen ne hakla böyle davranıyorsun? Sen kim oluyorsun? Bu dayatmalarına şiddetle karşıyım." diyeceğine, Köyüne, Köylüsüne sahip ve destek çıkacağına Sabastian'a sahip çıkıyor. Peki bitmiş kapanmış bir konuyu 1,5 yıl sonra neden gündeme taşır insan? Demek ki Zeki Sarıgil bitirmemiş, ince hesapları var: İbrahim Bey'i yıpratmak!

Şimdi biz Sabastian isimli şahsa böyle yanıt verdik ya. Zeki'ye dokunmuş!. Niye? Neyininiz oluyor bu Sabastian? Bir Ödekli Komşundan daha mı önemli? Adam bizi tehdit ediyor, bize zorbalık yapmaya kalkıyor, sen o zorbanın tarafındasın. Anlaşılır gibi değil. Sabastian'a her Ödekli aynı yanıtı verirdi, Zeki Sarıgil hariç. Neden? derseniz, cevabını biz bilmiyoruz. Belki de Sabastian kendisi?

Sırf bu yüzden son sataşmalarda bulunması ve bunu devam ettirmesini halkımız iyice anlamış olmaktadır.

Şimdi komşularımız bunları okusun ve değerlendirsinler.

Zeki Sarıgil niçin Sabastian'a destek ve arka çıkıyor? Sabastian normal biri değil. Bir saldırgan, despot, şiddet yanlısı, terörist denilecek tarzı var. Ve niçin Zeki Sarıgil, bizi Bay Sabastian'ın ali menfaatleri için ırkçı olarak suçlamaya, karalamaya kadar işi vardırıyor? Sabastianla senin ortak çok yanın olmalı. Gerçekten de mevcut birisiyse bizzat bu şahısla yüz yüze görüşüp, eğer incitmişsem ondan özür dileyeceğim. Şahsı merak ettim, e-mail adresine mesaj göndermeye çalıştım, mesaj gitmedi, hata verdi. Sabastian'dan da o mesajdan sonra bir ses seda çıkmadı. Ama Zeki Sarıgil hala kendini paralıyor. Anlamıyoruz.

Zeki Sarıgil bizi bildiği ve tanıdığı halde, sırf yıpransın, yahut biz çamuru atalım, çıksa bile izi kalır düşüncesiyle o kınama mesajında bizim ve köyümüzün soyacı çalışmasından bahsedip bizi işaret ederekten aramızda faşistler var, faşist görüşlüler var, deme cüretinde bulunmuştur. Daha da ileri giderek kendisini ABD'ye gönderen Devletin güvenlik kuvvetlerini de faşistlikle suçlamaktadır.

7. Daha önce görüşülüp konuşulmuş ve tatlıya bağlanmış bir konuyu, Hırant Dink'in katilini kınama mesajın içinde bir paragrafta değinmekle yangına körükle gitmiş, bizi o yangının içine atmış olmaktasın. Amacın iyi bir sonuç almak olmadığı ortada.

Biz 54 yıllık ömrü hayatımızda ve 34 yıllık mesleki yaşamımızda böyle cins birini görmedik. Bizden geçti, Ödekli komşularımız bunun değerini iyi anlasınlar.

Zeki Sarıgil geçmişine rahmet okuyacak. Sivrisinekten yağ çıkartmaya çalışıyor. Bu çabasında da işin çok zor ve suçluluk psikoloji içinde hırçınlaşmakta ve saldırmaktadır. Hani en iyi savunma saldırı ya!

Bize yönelik saldırılarını içeren mesajını onun için burada yayınlayamadık. Mesajını E-mail ile herkese göndermeyi düşünüyorduk. Kendisi göndermiş bile. Buna da çok memnun olduk. 

Bu sayede bazılarına duyduğun sevgiyi, sempatiyi ve minnet duygularını  insanlarımız umarız daha iyi anlayacak ve değerlendireceklerdir.

Takdiri ve son sözü değerli dostlara bırakıyoruz.

Zeki Sarıgil,  biz yine de sana dostluk elimizi uzatıyor, hatanı kabul etmen ve özür dilemen için bir fırsat sunuyoruz. Büyüğün olarak sana yapabileceğimiz bu kadar.

İyi düşün, daha fazla kendini aşağılama, yıpratma,  özür dile bu iş burada bitsin..Ancak, özür dilenmesi halinde bu Sitede yer alan hakkındaki tarihe not düşen yazılar yayından kaldırılacaktır.
 

 


...................................................................................

HADİSE 1           HADİSE 2          HADİSE 3           HADİSE 4 

.....................................................................................


 

 
 E-mail: yonetim@odek-koyu.com
 Bu sayfanın son güncelleme tarihi: 23-02-2012

 bottom